English version

Prywatna praktyka stomatologiczna
HALIDENT
ul. Prądnicka 42 31-202 Kraków


Galeria


Protetyka, dół
W związku z dużym zniszczeniem zębów dolnych w odcinku przednim (wielokrotne plombowania w ciągu kilku lat), odtworzenie estetyki i funkcjonalności za pomocą metod zachowawczych było niemożliwe. Zęby oszlifowano i zastosowane korony porcelanowe na podbudowie stali szlachetnej.
Na zdjęciach sytuacja po oszlifowaniu zębów i po założeniu koron.

Protetyka, góra
Zęby odcinka przedniego w górnej szczęce przebarwione poantybiotykowo (tetracykliny). Dodatkowo duże zniszczenie próchnicowe. Zastosowano korony pocelanowe na podbudowie ze złota.
Trasnsparencja złota powoduje, że odcień koron jest ciepły a dodatkowo złoto działa bakteriobójczo zapewniając dodatkową ochronę oszlifowanych zębów i kieszonek dziąsłowych.

Zachowawcza
Ząb trzonowy w żuchwie - duży ubytek po odłamaniu poprzedniego wypełnienia (plomby) i ten sam ząb po odbudowie materiałem światłoutwardzalnym.

Starcie patologiczne przednich zębów w żuchwie, nadłamane brzegi sieczne i po założeniu materiału światłoutwardzalnego.

Bardzo duży kamień nazębny w odcinku przednim od strony językowej i stan po usunięciu kamienia aparatem ultradźwiękowym, przed polerowaniem.

Próchnica "dwójki" - zniszczenie po stronie mezjalnej i dystalnej. Stan po opracowaniu. Ząb kwalifikuje się na pracę protetyczną - koronę, ze względu na brak czasu - wyjazd pacjenta zastosowano odbudowę materiałem światłoutwardzalnym.